BTM: Druhý titul pro Terezu Bártovou, bronz si odvezly Jana Tomášková a Dorothea Ferbasová

Datum:
21. 11. 2022

Třetím a zároveň posledním dějištěm bodovacích turnajů mládeže v tomto kalendářním roce byly Vlašim a Neratovice.

V kategorii U19 vyšla spolupráce Terezy Bártové s Vlastimilem Bubnem, který se tentokrát zhostil role kouče, na jedničku. Během turnaje Tereza zvládla několik pětisetových bitev, což bylo klíčové pro její druhé letošní vítězství ve dvouhře dívek. Ve čtyřhře pak ještě přidala bronzovou medaili s Andreou Meškánovou (KST ZŠ Vyšší Brod). Postup ze skupiny a dělené 9. místo si vybojovala Kateřina Ducháčová. Mezi chlapci skončili Matyáš Lebeda a Martin Truněček ve druhém, resp. prvním kole hlavní soutěže. V turnaji B si pro bronz došel Kristián Řehounek, čímž se pro příští BTM kvalifikoval do turnaje A.

Skvělý výkon v sobotu podala Jana Tomášková v kategorii U15. Po vyřazení dvou výše nasazených soupeřek se probojovala až do semifinále, a navíc ve čtyřhře s Anežkou Truněčkovou získala zlato. Anežka se ve dvouhře umístila těsně pod stupni vítězů, tedy na dělené páté příčce. V turnaji B došly Adéla Bártová a Dorothea Ferbasová do osmifinále.

Další zlatou medaili přidala Anežka Truněčková v neděli, když v kategorii U17 vyhrála útěchu. Dobrý výsledek si odvezl i Kristián Řehounek, který se dostal mezi 16 nejlepších hráčů turnaje.

Poslední naší medailí z uplynulého víkendu je bronz Dorothey Ferbasové ve dvouhře dívek U13. Jakub Fidler a Jan Vícha mezi chlapci dokráčeli do čtvrtfinále útěchy, zatímco Vojtěch Daněk skončil v osmifinále. V turnaji B se umístil Antonín Horák na 17. – 32. pozici.