BTM: Dorothea Ferbasová vybojovala v Praze 3. místo

Datum:
15. 9. 2020

O víkendu (12. – 13. 9.) začal v Praze seriál bodovacích turnajů mládeže. Sobotní program přinesl turnaje kategorií dorostu a mladšího žactva, zatímco v neděli se představilo starší a nejmladší žactvo. Jako obvykle vyrazilo na BTM i mnoho našich hráčů.

Dorostencům se v Praze dařilo. Ze skupiny postoupili Dan Janovský, Matyáš Lebeda i Ladislav Dobiáš. Ladislav Dobiáš skončil v hlavní soutěži v osmifinále, Dan Janovský s Matyášem Lebedou došli ještě o kolo dál. Z dorostenek se nejlépe umístila Tereza Bártová na děleném 9. místě.

V mladším žactvu se Šimon Zoubek probojoval do osmifinále a cesta Anežky Truněčkové skončila mezi osmi nejlepšími hráčkami. Jana Tomášková postoupila ze skupiny a následně nestačila na svou soupeřku ve 2. kole.

Mezi staršími žáky si polepšil Kristián Řehounek, který překonal své nasazení a došel do osmifinále. Adéle Zoubkové mezi kadetkami bohužel nepřál los, a tak v 1. kole podlehla 3:2 Magdaléně Ščibraniové (Baník Havířov).  Anežka Truněčková byla 2. v turnaji B.

Největší úspěch zaznamenala Dorothea Ferbasová v kategorii nejmladších žákyň, kde potvrdila své nasazení a získala bronzovou medaili. Velmi dobře hrála i Adéla Bártová, která vybojovala krásné 5. – 8. místo. Jan Vícha došel v útěše do semifinále.