BTM: Anežka Truněčková ve skvělé formě

Datum:
14. 2. 2023

Na BTM v Hostinném a Jaroměři jsme opět sbírali jednu medaili za druhou. V kategorii U19 musí již konkurence počítat se sehraným deblovým párem Martin Truněček – Kristián Řehounek, který k nedávnému bronzu v pražských Řepích přidal tentokrát účast ve finále. O stupínek níže stáli na stupních vítězů už tradiční medailisté Matyáš Lebeda s Danielem Košťálem (SKST Havířov). Ve dvouhře skončili Martin i Matyáš v osmifinále a skvělý úspěch v podobě postupu ze skupiny si připsal Kristián. Mezi děvčaty se nám ve čtyřhře taktéž dařilo. Tereza Bártová s Helenou Sommerovou (SK DDM Kotlářka Praha) si domů odvezly bronzové medaile stejně jako Kateřina Ducháčová s Anetou Dubravcovou (Sokol Lhenice). Mezi osmi nejlepšími se umístila Tereza Bártová ve dvouhře dívek.

Skvěle vyšel turnaj kategorie U15 Anežce Truněčkové a Janě Tomáškové. Anežka po skvělém obratu ve finálovém souboji s Andreou Slámovou (TSM Kladno) vyhrála celý turnaj, zatímco Jana obsadila krásné 3. místo. Svou výtečnou formu holky využily i ve čtyřhře, když se probojovaly až do semifinále. Adéla Bártová došla ve dvouhře do čtvrtfinále útěchy a mezi chlapci v turnaji B skončili Jan Vícha a Jakub Fidler v druhém, resp. v prvním kole.

Na své výborné výkony ze soboty navázala Anežka Truněčková i v nedělním turnaji kategorie U17, který po cenné výhře nad Annou Holejšovskou (SKST Vlašim) zakončila na děleném 5. místě.

V nejmladší kategorii U13 vybojovaly druhé místo ve čtyřhře Dorothea Ferbasová s Adélou Bártovou. Ve dvouhře pak Dorothea dokráčela do čtvrtfinále a Adéla do osmifinále. V útěše chlapců slavil zisk bronzové medaile Jakub Fidler, Jan Vícha a Vojtěch Daněk došli shodně do osmifinále.