Anežka Truněčková přivezla ze Satellitu v Havířově bronzovou medaili

Datum:
15. 8. 2020

Kvůli nařízení hygieniků moravskoslezského kraje byl počet účastníků v Havířově omezen, a tak byla Anežka Truněčková, která reprezentovala Českou republiku, jedinou naší hráčkou na tomto turnaji.

Ve středu byly na programu dvouhry, kde Anežka hrála v kategorii mladších žákyň. Ve čtyřčlenné skupině Anežka smolně prohrála první zápas s pozdější vítězkou Veronikou Polákovou (Česká republika) 2:3. Ve druhém utkání si poradila s Biankou Bascovou (STK Lokomotiva Košice) 3:0, avšak na postup to nestačilo. Třetí zápas totiž zvládla lépe Denisa Cotruta (Německo), což pro Anežku znamenalo 3. místo ve skupině.

Druhý den v soutěži družstev hrála Anežka v týmu Česká republika C. Ze skupiny se Anežce společně s jejími spoluhráčkami Helenou Sommerovou a Magdalénou Ščibraniovou podařilo postoupit a v zápase o medaili dívky vyzrály i nad týmem Německo B. V semifinále už byl tým Německo A nad jejich síly, takže se Anežka mohla na konci turnaje těšit z bronzové medaile.