1LM: Těžké boje v obou venkovních utkáních

Datum:
30. 9. 2019

Po prvních dvou prohraných kolech jsme chtěli tentokrát zabrat a bodovat. Do obou víkendových střetnutí jsme nastoupili v základní sestavě Buben, Hort, Mokrejš a Lebeda Michal. V sobotu jsme zamířili do Zlína. Za domácí nastoupil velmi mladý tým ve složení Soukup, Nedbálek, Dufek Jan a Dufek Jakub. Čtyřhru zvládla pouze dvojice Buben – Hort. Vyrovnaný stav utkání nicméně dlouho netrval a hned v úvodu jsme si vytvořili slibný náskok 6:2. Poté ovšem domácí zabrali a dokázali snížit na rozdíl jediného bodu 7:6. Drama pokračovalo až do závěrečné dvouhry, ve které si Lebeda vedl na výbornou a mohli jsme tak brát 3 body za první výhru v nové sezóně.

Body: Buben 4,5/4,5 Lebeda a Mokrejš 2/4,5 Hort 1,5/4,5

V neděli jsme se přesunuli do Nového Jičína, kde jsme chtěli opět bodovat. Proti nám se postavila sestava Hanák, Pavlík, Kowal a Kratochvíl. Deblové dvojice jsme se rozhodli promíchat. Opět se nám však podařilo získat jeden bod. Tentokrát byl úspěšný Lebeda s Hortem. Úvodní dvouhry nám vyšly podobně jako předchozí den a ujali jsme se vedení 4:1. Na vítězné vlně jsme se drželi až do stavu 6:4. Na lámání chleba došlo následně v soubojích Mokrejše s Kratochvílem a Horta s Kowalem. Mokrejš si dokázal vypracovat vedení 2:0 na sety, Hort naopak stejným výsledkem prohrával. V obou zápasech došlo až k pátým setům, ve kterých se naneštěstí v obou případech radovali naši soupeři. Ani v dalších zápasech jsme už nevyhráli a museli jsme se tak smířit s krutou porážkou 6:10.

Body: Buben 2/4,5 Hort a Lebeda 1,5/3,5 Mokrejš 1/3,5

V 5. a 6. kole za 14 dní doma přivítáme tradičního soupeře MS Brno (12.10. v 17:00) a výrazně posilněného nováčka soutěže Havlíčkův Brod (13.10. v 10:00). Budeme rádi pokud nás přijdete podpořit.