1LM: Sobotní jasnou výhru vystřídala smolná nedělní porážka

Datum:
1. 10. 2018

Další utkání jsme sehráli na domácích stolech se soupeři z Chocně a DTJ Hradec Králové. Do obou utkání jsme nastoupili v kompletní sestavě Buben, Lebeda, Hort a Mokrejš.

Choceňské družstvo v létě opustil výborný Tomáš Přistál, kterého se zatím snaží nahradit dvojice Dostál a Stránský. Hosté přijeli ve složení Štrof, Bělohlávek, Čopián a již dříve zmiňovaný Stránský. Celé utkání jsme bezpečně kontrolovali, když se za hosty dokázal prosadit pouze bezchybně hrající Vojta Štrof, který přidal i bod ze čtyřhry společně s Bělohlávkem. 10:4.

Body: Hort 3,5/3,5 Buben a Mokrejš 2,5/3,5 Lebeda 2/3,5

Druhý den jsme přivítali v malém městském derby hráče DTJ. Hostující družstvo v letní přestávce posílil Tomáš Koldas. Spolu s ním nastoupil Šlapák, Foff a Ševec. Stav utkání po čtyřhrách byl, pro nás již tradičně, 1:1. V úvodním kole singlů nám nevyšly koncovky a soupeř se ujal vedení 2:6. Potom jsme ovšem zabrali. Vítěznou šňůru přerušila až prohra Mokrejše. Stav utkání byl srovnaný 7:7 a bylo jasné, že o výsledku rozhodne až poslední runda zápasů. V té se nejprve podařilo získat bod Bubnovi, který jasně přehrál Šlapáka. V dalším zápase bohužel Koldas těsně porazil Lebedu 3:2 a bodovat se nepodařilo ani Mokrejšovi s Foffem ani Hortovi s Ševecem. Téměř po 4,5 hodiny dlouhém boji jsme prohráli 8:10.

Jedním z důvodů našeho neúspěchu je to, že soupeř dokázal dotáhnout do vítězného konce čtyři ,,pětiseťáky“, v porovnání pouze jedním naším. Do podobného rizika se ovšem nepouštěl Vlastimil Buben, který za celý den nepovolil soupeřům jediný set!

Body: Buben 4,5/4,5 Lebeda 2/4,5 Hort 1,5/4,5 Mokrejš 0/4,5