1LM: Neúspěšný vstup do nové sezóny

Datum:
18. 9. 2019

Po letní pauze se 14. a 15. září rozběhly zápasy první ligy mužů. Náš B-tým zahájil v sobotu sezónu na svých stolech proti celku Havířova.

Během víkendu jsme se museli obejít bez nemocného Honzy Mokrejše a částečně bez Michala Lebedy. V sobotu jsme tedy hráli ve složení Buben, Hort, Lebeda Matyáš a Janovský. Soupeř přijel v sestavě Karabec, Mikolášik, Mynář a Rusnák. Hosté nám odskočili do vedení hned v první sadě dvouher a svůj náskok se jim dařilo navyšovat až do konečného stavu 5:10. Velkého osobního úspěchu dosáhl Matyáš Lebeda, který dokázal urvat své první body v první lize po výhrách s Mikolášikem a Rusnákem! Bohužel se podle představ nedařilo Bubnovi a ani Hortovi, takže se nám žádné body do tabulky připsat nepodařilo.

Body: Buben 1,5/3,5 Hort 1,5/4,5 Lebeda Matyáš 2/3,5 Janovský 0/3,5

Jako druhý moravskoslezský celek se v Hradci představila Ostrava, za kterou nastoupili: Přistál, Onderka, Plachta a Štalzer. V našem mužstvu vystřídal Karel Brát Matyáše Lebedu. Čtyřhry nám opět vyšly z poloviny. V první dvouhře nastoupil po zranění Michal Lebeda proti Přistálovi. Našeho hráče poté nahradil Janovský. Podobně jako Lebeda v utkání už dále nepokračoval Přistál kvůli zranění v oblasti zad. Hosté neměli nikoho k dispozici na střídání, takže další 3 své zápasy skrečoval. Utkání bylo velmi vyrovnané až do konce, ale bohužel se nám nepodařilo jít ani jednou do vedení. V závěru jsme tak bojovali pouze o remízu, která nám však těsně utekla. Podobně jako Matyáš Lebeda předchozí den si tentokrát vedl Dan Janovský a zaznamenal svůj premiérový bod v první lize po výhře se Štalzerem!

Body: Buben 2/3,5 Hort 1/3,5 Brát 0,5/3,5 Janovský 1,5/3,5 Lebeda Michal 0/1 WO 3