1LM: Na úvod vezeme dvě venkovní výhry

Datum:
21. 9. 2018

Po letní odmlce se opět rozběhl program 1. ligy mužů a v rámci prvního dvojkola jsme zajížděli na stoly Orlové (15.9.) a Nového Jičína (16.9.). V sestavě našeho Béčka zůstali hráči Buben, Hort a Mokrejš. Novou posilou naší soupisky se stal Michal Lebeda ml. V tomto složení jsme se vydali vstříc úvodním utkáním.

V sobotu jsme sehráli úvodní utkání v Orlové, za kterou nastoupili pouze 3 hráči: Wawrosz, Pisarczyk a Wasilewski. Jediná čtyřhra vyšla na dvojici Hort, Buben proti polskému páru Pisarczyk, Wasilewski. Na obou stranách stolu byla zjevná velká nerozehranost a k vidění bylo vidět více omylů a nepřesností než krásných výměn. Z pětisetového vítězství se nakonec radoval domácí pár a stav utkání byl 1:1. Během utkání jsme si postupně vybudovali náskok, který se nám dařilo postupně navyšovat. Důležité úvodní utkání jsme tedy zvládli 10:5. Bodovat se podařilo všem našim hráčům, a tak jsme mohli všichni spokojeně odjet k zítřejšímu zápasu.

Body: Buben 3/3,5 Hort 1/2,5 Lebeda 1/2 Mokrejš 1/3 WO 4

V neděli jsme se střetli s nováčkem první ligy Novým Jičínem, v jehož sestavě se objevili Kowal, Kratochvíl, Javůrek a Pavlík. Že nás nečeká nic jednoduchého, bylo zřejmé už od samého počátku, jelikož do herny zavítala početná skupina fanoušků, kteří vytvářeli perfektní atmosféru během celého utkání a stali se tak pomyslným pátým hráčem domácích. Čtyřhry nám vyšly napůl a stav tak byl 1:1. Hned první dva zápasy mezi dvojicemi Buben-Kowal a Lebeda-Pavlík se ukázali jako velmi důležité pro následný vývoj celého utkání. Oba naši hráči své duely zvládli a ujali jsme se vedení 3:1. Stejně jako předchozí den se nám dařilo náskok udržovat a soupeře jsme si celé utkání drželi s odstupem minimálně 2 bodů. Desátý bod přidal Lebeda v zápase s Kowalem po vítězství 3:0 a ukončil tak utkání se skórem 10:6.

Body:  Buben 4,5/4,5 Hort 2,5/3,5 Lebeda 2/4,5 Mokrejš 1/3,5

Důležitým faktorem vítězného víkendového tažení je bezchybný výkon Vlastimila Bubna, který neprohrál ani jednu dvouhru a pravidelným přísunem bodů nám dodával potřebný klid. Poslední zářijový víkend se představíme na domácích stolech. V sobotu přivítáme Choceň (16) a v neděli nás čeká městské derby proti DTJ Hradec Králové (10). Rádi vás přivítáme v naší herně.