1.LM: 6. místo v průběžné tabulce

Datum:
14. 3. 2019

Na konci února jsme v mírně oslabené sestavě vyrazili k zápasům v rámci 21. a 22. kola do Ostravy a Havířova. Obě mužstva se celou sezónu pohybují na nejvyšších místech tabulky. Výkonnostní rozdíl mezi námi a soupeři byl patrný i na stolech a soupeřům jsme výrazně podlehli 10:1 respektive 10:0.

V zápasech 23. a 24. kola jsme chtěli dát zapomenout nepovedeným předchozím utkáním a uhrát lepší výsledky. V sobotu 9.3. jsme se střetli s týmem Hustopečí, který přijel ve složení Schwarzer, Lapčík, Mesaroš a Pavlovský. Za nás byli připraveni Buben, Hort, Mokrejš, Brát a Michal Lebeda. Čtyřhry nám vyšly na jedničku a ujali jsme se vedení 2:0. V první rundě dvouher jsme soupeři dovolili pouze jeden bod, o který se postaral Lapčík v zápase s Michalem Lebedou, kterého stále omezuje vleklé zranění. V dalších zápasech ho nahradil Brát. Buben s Mokrejšem žádný ze svých zápasů neprohráli, a když se bodově přidal i Hort, tak jsme se po 3 hod. a 20 minutách mohli radovat z vítězství 10:4.

Body: Buben a Mokrejš 3,5/3,5 Hort 2,5/3,5 Brát 0,5/2,5 Lebeda Michal 0/1

V neděli 10.3. nás čekal první tým soutěže MS Brno. Hosté dorazili v plné sestavě Handl, Skála, Smýkal a Yaremchuk. V našem týmu se objevil Matyáš Lebeda, který doplnil Bubna, Horta a Mokrejše. Čtyřhry jsme málem zvládli stejně dobře jako předchozí den. Bohužel Hort s Lebedou po výborném comebacku ze stavu 0:2 na sety neproměnili několik matchballů, a nakonec podlehli nejlepšímu páru soutěže Skála-Smýkal 15:17 v pátém setu. V dobrých výkonech pokračovali Buben s Mokrejšem. Hortovi se tentokrát vůbec nedařilo. Matyáš Lebeda nebojácně vzdoroval zkušenějším soupeřům a dokonce v zápase s Yaremchukem sahal po vítězství. Utkání jsme prohráli se skórem 5:10.

Body: Buben 3,5/4,5 Mokrejš 1,5/3,5 Hort a Lebeda Matyáš 0/3,5