12., 13. a 14. kolo 1. ligy mužů

Datum:
18. 1. 2018

První utkání druhé poloviny sezóny jsme odehráli ještě před Vánoci na začátku prosince proti DTJ Hradec Králové. Na domácí půdě jsme bojovali do poslední chvíle, ale nakonec jsme bohužel odcházeli s nejtěsnější možnou porážkou 8:10. O body našeho týmu se postarali Buben, Hort, Mokrejš a Brát.

Další dvě domácí utkání jsme odehráli minulý víkend, tedy 13. a 14. ledna. V úvodních vzájemných duelech této sezóny jsme zaznamenali porážky proti Chocni i Brnu, a proto jsme věděli, že nás čekají složitá utkání. Za naše Béčko nastoupili Buben, Hort a Mokrejš doplněni o Jakubského a druhý den o Hrunku.

V sobotu jsme přivítali Choceň. Hosté přijeli v nejsilnější možné sestavě ve složení Štrof, Přistál, Čopián, Bělohlávek a na střídání byl připraven Gregořica. Teprve podruhé v sezóně se nám nepodařilo vyhrát ani jednu čtyřhru. V průběhu utkání se dařilo bodovat pouze Bubnovi, který nenašel přemožitele a v jednom případě Hortovi. Z našeho pohledu se nám utkání nepovedlo a skončilo 4:10.

Body: Buben 3/3,5 Hort 1/3,5 Mokrejš a Jakubský 0/3,5

V neděli k nám dorazila MS Brno, která nasadila Handla, Smýkala, Skálu a Šmerdu. Poprvé v sezóně jsme se rozhodli rozdělit čtyřhrový pár Buben – Hort a složili jsme dvojice Hrunka – Buben a Mokrejš – Hort. Tento krok se nám z poloviny vydařil, jelikož druzí jmenovaní svůj zápas vyhráli. Bezchybné představení opět předvedl Buben, který tentokrát neztratil ani jeden set! Jan Mokrejš povzbuzen vítězstvím se Šmerdou svedl krásný zápas juniorských reprezentantů s vítězným koncem 3:2 proti Skálovi. Následným vítězstvím 3:1 se Smýkalem korunoval svoje vynikající představení. Dva body přidal Hort, a tak jsme si připsali velmi nečekanou, o to důležitější výhru 10:6.

Body: Buben 4/4,5 Mokrejš 3,5/4,5 Hort 2,5/3,5 Hrunka 0/3,5

Příští dvojutkání hrajeme o víkendu 27. a 28. ledna opět doma, tentokrát s EL Niňem Praha (16:00) a AC Spartou Praha (10:00). Jedná se o soupeře, kteří se nacházejí v tabulce pod námi, a proto bychom rádi uspěli a upevnili si pozici v dolním středu tabulky. Budeme rádi, pokud nás přijdete podpořit.