1.liga mužů, 15. a 16. kolo: Dvě důležité výhry

Datum:
30. 1. 2018

Ve dnech 27. a 28. ledna jsme sehráli klíčová utkání, která jsme si přáli vyhrát, a tím získat bodový náskok nad sestupovými pozicemi. Oba dny jsme proto nastoupili v  nejsilnější možné sestavě: Klásek, Buben, Mokrejš a Hort.

V sobotu jsme přivítali předposlední celek tabulky SF SKK EL Niňo Praha C. Hosté nasadili Obešla, Rozínka, Žaloudíka a trošku překvapivě Plachého. Na úvod se nám podařilo vyhrát obě čtyřhry a dostat se do vedení 2:0. Po první rundĕ dvouher jsme si stále udržovali dvoubodový náskok. Škoda byla především perfektně rozehraného zápasu Honzy Mokrejše s Pepou Plachým, kdy náš hráč nedokázal dotáhnout vedení 2:0 na sety. V další sadě dvouher jsme soupeři odskočili do vedení 7:3 a vítězství bylo blízko. Mohlo být ještě radostněji, kdyby se Tomáši Hortovi nevedlo totožným způsobem jako předtím Mokrejšovi. Opět jsme promarnili dvousetové vedení. Poslední 3 body přidali Klásek s Bubnem a o vítězi bylo rozhodnuto s konečným výsledkem 10:6.

Body: Klásek 4,5/4,5 Buben 3,5/4,5 Mokrejš 1,5/3,5 Hort 0,5/3,5

V neděli nás čekal souboj s dalším pražským týmem AC Sparta Praha, za který se představili Zlámal, Bárta, Strejc a Kubát. Ve čtyřhrách jsme opět dominovali, když jsme obě vyhráli 3:0. Průběh utkání byl velmi podobný tomu včerejšímu. Klásek znovu nenašel přemožitele a vyhrál všechny své čtyři zápasy. Bubnovi s Mokrejšem se také velmi dařilo a každý přidal dvě vítězství. Hort trošku smolnĕ prohrál dvě dvouhry 2:3 a žádný bod nepřidal. Na celkový výsledek to naštěstí vliv nemělo a připsali jsme si další důležitou výhru 10:5.

Body: Klásek 4,5/4,5 Buben a Mokrejš 2,5/3,5 Hort 0,5/3,5.