1.liga mužů, 10. a 11. kolo: Polovina sezóny je za námi

Datum:
27. 11. 2017

Minulý hrací víkend jsme z trojzápasového výjezdu na Ostravsko vytěžili jedno vítězství v Orlové 10:8. Ve zbývajících dvou utkání nás soupeři z Havířova a Ostravy přehráli.

Tentokrát jsme se domácí úlohy zhostili my a v sobotu jsme přivítali lídra celé soutěže Hodonín. V naší sestavě chyběl Mokrejš z důvodu reprezentačních povinností. Nastoupili jsme tedy v oslabeném složení Buben, Hort, Hrunka a Hušek. Za hosty byli připraveni Kadlček, Tymofieiev, Lapčík, Gráf a Hasil. Převaha hostů byla patrná a jediný čestný bod jsme získali zásluhou Bubna s Hortem ve čtyřhře.

V neděli jsme předpokládali vyrovnané střetnutí s týmem z Hustopečí. Naši sestavu posílil Klásek, kterého doplnili Buben, Hort a Hušek. Za hostující družstvo nastoupili Schwarzer, Mesaroš, Pavlovský a Janoušek. Po čtyřhrách byl stav vyrovnaný. První dvě rundy singlů se nám vůbec nedařilo, kdy jsme nedokázali vyhrát ani jeden ze tří 5-ti setových zápasů. Bodovat dokázal vždy pouze stoprocentní Klásek. Ocitli jsme se tak v téměř beznadějné situaci za stavu 3:8(!). Poté jsme však předvedli obrovskou bojovnost a vůli zvrátit výsledek utkání. Bodově se probudili Buben i Hort, a tudíž jsme nakonec remizovali 9:9.

Body: Klásek 4/4,5 Buben 2,5/4,5 Hort 2,5/4,5 Hušek 0/4,5

Po polovině sezóny se držíme na 11.místě tabulky. Svoji pozici se pokusíme vylepšit už 2.12. v 11:00 u nás na Sokole, jelikož předehráváme utkání s DTJ Hradec Králové. Určitě se bude na co dívat.